• biuro@biurowycenynieruchomosci.pl

O czym warto pamiętać przy wycenie nieruchomości – tłumaczenie zagadnień

pexels-photo

O czym warto pamiętać przy wycenie nieruchomości – tłumaczenie zagadnień

Przy wycenie nieruchomości ważne jest, by w pierwszej kolejności skontaktować się z rzeczoznawcą majątkowym. Rzeczoznawca majątkowy to osoba, która zajmie się wyceną nieruchomości na podstawie wcześniejszych jej oględzin.

Rzeczoznawcą majątkowym nie może zostać byle kto, tak więc jest to osoba pewna i rzetelna, znająca się na swoim fachu. Tytuł rzeczoznawcy majątkowego można uzyskać, dzięki wcześniej wydanemu uprawnieniu Ministra Infrastruktury Budownictwa. Wtedy dopiero można się zająć wycenami nieruchomości.

Do obowiązków rzeczoznawcy majątkowego należy między innymi wykonywanie czynności zawodowych zgodnie z zasadami, stałe podwyższanie swoich kwalifikacji i doskonalenie się, czy zachowanie tajemnicy zawodowej. Jest on zobowiązany do posiadania aktualnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Rzeczoznawca majątkowy może udzielić pomocy każdej osobie, która chce uzyskać informacje o wartości, czy wycenie nieruchomości. Jeśli chodzi o cenę wykonanej usługi, zależy ona od uzgodnienia między klientem, a rzeczoznawcą, nie obowiązują żadne cenniki.

Rzeczoznawca to osoba, która zajmuje się wyceną różnych nieruchomości (nieruchomości gruntowe niezabudowane, jak i te, na których zostały postawione budynki).

Podobne artykuły

admin